Jak przystąpić
REPOWERMAP

kalendarium

poprzednielipiec
2024
następne
PoWtŚrCzPiSoNi
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    
prezentacja
Kancelaria Radcowska Chmaj i wspólnicy
Konferencja

konferencję otworzył Wicepremier Janusz Piechociński


Konferencja "Energia odnawialna szansą dla gmin"

W dniu 20 lutego 2013 r. w Sali pod kopułą Ministerstwa Gospodarki z udziałem Wicepremiera i Ministra Gospodarki Janusza Piechocińskiego odbyła się konferencja "Energia odnawialna szansą dla gmin", zorganizowana z inicjatywy SGPEO.


Sala pod kopułą Ministerstwa Gospodarki była w dniu 20 lutego 2013 r. miejscem, w którym zgromadziło się ponad 300 uczestników konferencji "Energia odnawialna szansą dla gmin" zorganizowanej z inicjatywy SGPEO we współpracy z ZGW RP, PIGEO, PSEW, SEO. Patronat nad konferencją objęły : Ministerstwo Gospodarki, Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Ministerstwo Środowiska.

W konferencji wziął udział Wicepremier i Minister Gospodarki Janusz Piechociński, który otwierając konferencję zapewnił zgromadzonych o niezwykle istotnym znaczeniu dla rozwoju polskiej gospodarki, a zwłaszcza energetyki rozwoju sektora OZE i poinformował o znaczącej intensyfikacji działań podjętych w celu niezwłocznego przyjęcia przez Sejm ustawy o Odnawialnych Źródłach Energii. 

Wśród gości uczestniczących w konferencji znajdowało się wielu przedstawicieli Urzędów i Instytucji bezpośrednio uczestniczących w procesie rozwoju OZE w Polsce m. in. Wiceminister Gospodarki Jerzy Witold Pietrewicz i Prezes NFOŚiGW Małgorzata Skucha, przedstawiciele nauki, biznesu, organizacji eksperckich. Najliczniejszą grupę uczestników konferencji, co nas jako organizatorów szczególnie satysfakcjonuje stanowili samorządowcy, bo to przede wszytkim do nich adresowana była konferencja. Główny cel konferencji czyli podjęcie dyskusji mających na celu wypracowanie kierunków minimalizacji barier dla lokalizowania inwestycji wykorzystujących lokalne rynki odnawialnych źródeł energii, a także podjęcie integracji środowisk samorządowych ze środowiskami biznesowymi zainteresowanymi rozwojem sektora OZE w Polsce został w naszej ocenie osiagnięty bo po raz pierwszy w Polsce doszło do takiej dyskusji z udziałem władz państwowych, samorządów,  przedstawicieli inwestorów i środowisk ekspertów. 

Całość konferencji podzielona była na trzy bloki tematyczne :

Sesja I : Energetyka odnawialna : fakty i mity -  prezentacja Michał Ćwil - Dyrektor Generalny PIGEO

Sesja II : Samorządy : Rola odnawialnych źródeł energii w rozwoju samorządów - prezentacja Leszek Kuliński - Przewodniczący Zarządu SGPEO

Sesja III : Inwestorzy : Proces inwestycyjny w odnawialne źródła energii w kontekście współpracy z samorządami i społecznością lokalną - prezentacja Arkadiusz Sekściński - Wiceprezes PSEW 

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z konferencji  zamieszczonych w Galerii.