Jak przystąpić
REPOWERMAP

kalendarium

poprzednielipiec
2024
następne
PoWtŚrCzPiSoNi
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    
prezentacja
Kancelaria Radcowska Chmaj i wspólnicy

XIV Walne Zgromadzenie SGPEO


XIV Walne Zgromadzenie Stowarzyszenia Gmin Przyjaznych Energii Odnawialnej odbyło się w dniu 30 czerwca 2021 r. w miejscowości Jarosławiec, gm. Postomino. Gościem specjalnym XIV Walnego Zgromadzenia SGPEO była Pani Anna Kornecka - Wiceminister Rozwoju, Pracy i Technologii. Obradom Przewodniczył Pan Leszek Kuliński - Przewodniczący Zarządu SGPEO, Wójt Gminy Kobylnica.

Podczas obrad Pani Minister Anna Kornecka przedstawiła aktualny stan prac nad projektem ustawy o zmianie ustawy o inwestycjach w zakresie elektrowni wiatrowych, zwracając szczególną uwagę na istotną rolę samorządów gminnych w procedurach przygotowania tego typu inwestycji. Wyraziła przekonanie, że przygotowany przez Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii projekt zmiany ustawy trafi wkrótce pod obrady Sejmu RP i zostanie uchwalony, powodując odblokowanie wielu inwestycji. Podczas dyskusji Pani Minister zapoznała się także z postulatami przedstawicieli samorządów gminnych, dotyczącymi lokalizowania i eksploatacji instalacji OZE z innych źródeł.

W dalszej części obrad Przewodniczący Zarządu SGPEO przedstawił Sprawozdanie Zarządu SGPEO z działalności Stowarzyszenia za 2020 r., a Dyrektor Biura SGPEO złożył sprawozdanie finansowe za 2020 r. Przewodniczący Komisji Rewizyjnej  przedstawił opinię Komisji Rewizyjnej na temat sprawozdania wraz z wnioskiem absolutoryjnym.

Przyjęto następujące uchwały :

w sprawie przyjęcia sprawozdania z działalności Zarządu Stowarzyszenia za 2020 r.,

w sprawie przyjęcia sprawozdania finansowego Stowarzyszenia za 2020 r.,

w sprawie udzielenia absolutorium Zarządowi Stowarzyszenia.,

w sprawie budżetu Stowarzyszenia na 2021 r.

w sprawie uchwalenia planu pracy Stowarzyszenia na 2021 r.,

w sprawie umorzenia zaległości w opłacaniu składek.,

Przyjęto Stanowisko nr 1 XIV Walnego Zgromadzenia Stowarzyszenia Gmin Przyjaznych Energii Odnawialnej  w sprawie projektu ustawy o zmianie ustawy o inwestycjach w zakresie elektrowni wiatrowych oraz niektórych innych ustaw (projekt z dnia 27 kwietnia 2021 r. ).

                                                               / treść w załączeniu /

Przyjęto Stanowisko nr 2 w sprawie projektu ustawy o rekompensacie dochodów utraconych przez gminy w 2018 r. w związku ze zmianą zakresu opodatkowania elektrowni wiatrowych.

 

                                                               / treść w załączeniu /


załącznikizałączniki
pobierzStanowisko nr 1 » pobierz (72kb)
pobierzStanowisko nr 2 » pobierz (74kb)
więcej zdjęćfotogaleria