XIX Walne Zgromadzenie SGPEO odbyło się w dniu 15 maja 2026 r. w Jarosławcu.
Nowością wprowadzoną w tym roku była konferencja „Bezpieczeństwo, odpowiedzialność i rozwój. Energetyczna przyszłość samorządów”, która poprzedziła obrady Walnego Zgromadzenia.
W dniu 15 maja 2026 r. w Jarosławcu, gm. Postomino woj. Zachodniopomorskie odbyło się XIX Walne Zgromadzenie Stowarzyszenia Gmin Przyjaznych Energii Odnawialnej.
Nowością wprowadzoną w tym roku była konferencja „Bezpieczeństwo, odpowiedzialność i rozwój. Energetyczna przyszłość samorządów”, która poprzedziła obrady Walnego Zgromadzenia. Wśród uczestników oprócz członków SGPEO znalazło się wielu przedstawicieli samorządów gminnych i powiatowych zainteresowanych przystąpieniem do SGPEO. Mamy nadzieję, że tematyka obrad konferencji spotkała się z życzliwym zainteresowaniem zebranych.
XIX Walne Zgromadzenie poprzedzone zostało posiedzeniem Zarządu SGPEO, gdzie obok spraw technicznych związanych z przygotowanymi obradami Walnego Zgromadzenia znalazły się również zatwierdzenie przez Zarząd opinii na temat dokumentu : „Analiza wpływu farmy wiatrowej w gminie miejsko-wiejskiej Rajgród na czynniki gospodarcze, społeczne i środowiskowe”, informacja Przewodniczącego Zarządu SGPEO oraz Dyrektora Biura dotycząca działań w okresie między posiedzeniami Zarządu, a także przyjęto autopoprawkę uchwały Zarządu w sprawie zmiany projektu planu finansowego SGPEO na rok 2026.
Podczas obrad XIX Walnego Zgromadzenia zebrani przyjęli sprawozdanie z działalności SGPEO w 2025 r., sprawozdanie finansowe za 2025 r. oraz udzielili Zarządowi absolutorium. Podjęte zostały uchwały w sprawie budżetu Stowarzyszenia na 2026 r. i Planu Pracy. Przyjęto również uchwały w sprawie Regulaminu obrad Walnego Zgromadzenia i w sprawie Regulaminu obrad Zarządu. Ważnym punktem obrad było uchwalenie zmian w Statucie SGPEO, zmiany wynikają z potrzeby otwarcia się na nowe jednostki samorządowe, a także zmian w uchwale o wysokości składki członkowskiej.










