Jak przystąpić
REPOWERMAP

kalendarium

poprzedniegrudzień
2023
następne
PoWtŚrCzPiSoNi
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
       
prezentacja
Kancelaria Radcowska Chmaj i wspólnicy

Posiedzenie Zarządu SGPEO.


 W dniu 11 października 2021 r., w Łagowie gm. Zgorzelec odbyło się posiedzenie Zarządu Stowarzyszenia Gmin Przyjaznych Energii Odnawialnej. Gospodarzem spotkania był Wójt Gminy Zgorzelec Piotr Machaj, który od roku 2015 jest członkiem Zarządu SGPEO, natomiast ze względu na to, że jednym z punktów posiedzenia Zarządu SGPEO  było przedstawienie działalności Zgorzeleckiego Klastra Energii współgospodarzem posiedzenia był Zgorzelecki Klaster Energii. Podczas obrad zostały szczegółowo omówione dwa projekty ustaw :

·       o rekompensacie dochodów utraconych przez gminy w 2018 r., w związku ze zmianą zakresu opodatkowania elektrowni wiatrowych, 

·       o zmianie ustawy o inwestycjach w zakresie elektrowni wiatrowych,

W pracach nad projektami w/w ustaw Stowarzyszenie Gmin Przyjaznych Energii Odnawialnej aktywnie uczestniczy, wnosząc istotne uwagi i formułując poprawki, zmierzające do uwzględnienia w stanowionych przepisach prawa interesów gmin zrzeszonych w SGPEO.

W dalszej części posiedzenia jego uczestnicy, w towarzystwie przedstawicieli Zgorzeleckiego Klastra Energii, podczas wizyty w terenie zapoznali się z realizacją inwestycji ZKlastra oraz z planowanymi przedsięwzięciami zmierzającymi do pełnej realizacji założonych celów powstania i funkcjonowania ZKlastra. W szerokiej dyskusji, podczas której wymieniono dotychczasowe doświadczenia realizacji inwestycji związanych z Odnawialnymi Źródłami Energii, zarówno ze strony ZKlastra , jak i przedstawicieli SGPEO wypracowano szereg wniosków, których realizacja pozwoli na znaczący rozwój tego sektora gospodarki w Polsce, znacząco ułatwiając osiągnięcie przez Polskę celów poziomu wytwarzania i zużycia energii pochodzącej ze źródeł odnawialnych. 


załącznikizałączniki
pobierzprojekt ustawy » pobierz (59kb)
pobierzuzasadnienie » pobierz (49kb)
pobierzOSR » pobierz (192kb)
pobierzuwagi SGPEO do projektu ustawy » pobierz (3910kb)
pobierzraport z konsultacji » pobierz (37kb)