Jak przystąpić
REPOWERMAP

kalendarium

poprzedniemaj
2024
następne
PoWtŚrCzPiSoNi
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
prezentacja
Kancelaria Radcowska Chmaj i wspólnicy

XIII Walne Zgromadzenie SGPEO


  

XIII Walne Zgromadzenie Stowarzyszenia Gmin Przyjaznych Energii Odnawialnej.

 

W dniu 18 września 2020 r. w miejscowości Swornegacie, gm. Chojnice odbyło się XIII Walne Zgromadzenie Stowarzyszenia Gmin Przyjaznych Energii Odnawialnej. W obradach poza 25 uprawnionymi członkami SGPEO wzięli również udział Wójtowie i Burmistrzowie gmin zainteresowanych sprawami odnawialnych źródeł energii. Podczas realizacji przyjętego porządku obrad przedstawione zostały sprawozdania merytoryczne i finansowe z działalności Stowarzyszenia w 2019 r., a także w związku z mijającą kadencją władz SGPEO Przewodniczący Zarządu SGPEO zaprezentował obszerną prezentację podsumowującą działania SGPEO w latach 2016 - 2019.

W głosowaniu tajnym dokonano wyboru nowego składu Zarządu SGPEO :

Leszek Kuliński - Przewodniczący Zarządu

Janusz Piechocki - Zastępca Przewodniczącego Zarządu

Henryk Lubocki - Skarbnik

Włodzimierz Chlebosz - Członek Zarządu

Piotr Machaj - Członek Zarządu

Ryszard Ostrowski - Członek Zarządu

Zbigniew Szczepański - Członek Zarządu

 

W głosowaniu tajnym wybrano również Komisję Rewizyjną w składzie :

Janusz Bojkowski - Przewodniczący Komisji

Barbara Dykier - Członek Komisji

Włodzimierz Popiołek - Członek Komisji

 

Podjęte zostały uchwały w sprawie przyjęcia sprawozdań z działalności SGPEO, budżetu na rok 2020 i plan pracy na rok 2020.

Podczas obrad XIII Walnego Zgromadzenia Zastępca Dyrektora Departamentu Gospodarki Niskoemisyjnej w Ministerstwie Rozwoju Pan Przemysław Hofman przedstawił prezentację zawierającą założenia projektu zmian w ustawie o zmianie ustawy o inwestycjach w zakresie elektrowni wiatrowych.

Natomiast Pan Przemysław Chryc Dyrektor ds. rozwoju biznesu i strategii firmy ENGIE Zielona Energia Sp. z o.o. w swojej prezentacji zapoznał zgromadzonych z działalnością i ofertą współpracy z gminami skupionymi w SGPEO.

Pan Mateusz Sudolski reprezentujący KSSP KURYŁO SUDOLSKI SZREK SP.K. przedstawił prezentację „KONSEKWENCJE WYROKU TRYBUNAŁU KONSTYTUCYJNEGO O SYGN. K 4/19” dotyczącą kwestii opodatkowania elektrowni wiatrowych.

Serdecznie dziękujemy Panu Zbigniewowi Szczepańskiemu - Wójtowi Gminy Chojnice oraz jego współpracownikom za wspaniałą pomoc przy organizacji XIII Walnego Zgromadzenia SGPEO !

 Prezentacje w załączeniu.

 


załącznikizałączniki
pobierzPrezentacja - Ministerstwo Rozwoju » pobierz (510kb)
pobierzPrezentacja ENGIE » pobierz (349kb)
pobierzPrezentacja KSSP » pobierz (230kb)